hello
Ładowanie
Montini
Branding

Zadanie

[ Zabawki edukacyjne dla dzieci to ciekawy przykład tego jak można pomóc dziecku w jego rozwoju już od najmłodszych lat. Do moich zadań należało wprowadzić nową markę na rynek, więc do stworzenia było wszystko, od namingu, przez cały branding, po projekt opakowań na stronie internetowej kończąc. ]

Koncept

Nazwa

Pierwszym etapem było stworzenie nazwy, która będzie miała jednocześnie miękki charakter oraz w bezpośredni sposób będzie się kojarzyć z metodą Montessori, dzięki czemu nazwa w szybki sposób będzie dekodować markę.

Tak powstało Montinii.

MONTINI BRANDING DZIECKO ZABAWA

Czym jest metoda Montessori

Głównym celem programu Montessori jest pomoc dziecku w osiągnięciu przez nie pełnego potencjału we wszystkich sferach życia. Zajęcia sprzyjają rozwijaniu zdolności społecznych, emocjonalnemu wzrastaniu oraz podnoszeniu koordynacji fizycznej.

.

MONTINI BRANDING NAMING
Montessori, czyli

Nauka przez zabawę

Metoda Montessori polega na wszechstronnym rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym i szkolnym. Duży nacisk w tej metodzie edukacyjnej postawiony jest na środowisko oraz nauczycieli. Pomagają oni w osiągnięciu przez nie pełnego potencjału we wszystkich sferach życia.

MONTINI BRANDING ZDJECIE 1

Kolorystyka

Kolorystyka logotypu oraz wszystkich elementów identyfikacji została starannie dobrana tak, 
aby symbolizowała najważniejsze elementy metody Montessori oraz była przyjazna.

Niebieski

Ma działanie uspokajające, kojarzy się z niebem i oceanem, dzięki czemu postrzegamy barwę niebieską jako pewną i niezawodną. Jasny odcień kojarzony jest również z wiedzą i stabilizacją.

Żółty

Kojarzy się ze słońcem i ciepłem, wzbudza poczucie szczęścia i radości. Sprzyja jasności myśli i zapamiętywaniu, wywołuje przyjemne ciepłe uczucia.

Zielony

Najbardziej odprężająca barwa. Dzięki skojarzeniom z naturą i roślinnością wywołuje poczucie bezpieczeństwa. Symbolizuje wzrost, harmonię i energię.

Czerwony

Jest to kolor, który podkreśla radość oraz siłę emocji i pasji.

Fioletowy

Fiolet o odcieniu śliwkowym ma charakter magiczny i tajemnicy. Zachęca do odkrywania świata.

Logotyp

MONTINI BRANDING ELEMENTY
MONTINI BRANDING ZDJECIE 2
MONTINI BRANDING IDENTYFIKACJA 1
MONTINI BRANDING IDENTYFIKACJA 2
MONTINI BRANDING WIZYTOWKI
MONTINI BRANDING BOX 1
MONTINI BRANDING BOX 2
MONTINI BRANDING STRONA WWW MONTINI
Genasi
Drukarnia Internetowa